Реєстр застрахованих осіб відкриває нові можливості


...Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Одне з найважливіших досягнень Пенсійного Фонду України — модернізація реєстру застрахованих осіб. Тепер у ньому зберігаються дані про 41,4 млн застрахованих осіб, зокрема про 12,5 млн працездатних громадян, майже 12 млн пенсіонерів і 400 тис. одержувачів виплат за різними видами соціального страхування.

Кожного місяця в реєстрі опрацьовується понад 1 млн запитів від громадян і державних органів. Після модернізації всі відомості про кожну застраховану особу (працівників, пенсіонерів та одержувачів виплат із соціального страхування) було об’єднано в картку застрахованої особи. У ній містяться всі актуальні персональні дані про громадянина, а також про документи, які він має. Зокрема, про видачу йому пенсійного посвідчення, свідоцтва соціального страхування, їх заміну в разі втрати тощо.

Водночас у кожній картці застрахованої особи систематизовано всі відомості про страховий стаж і заробітну плату починаючи з 2000 року.

Нововведенням також є те, що в реєстрі містяться всі дані пенсійної справи людини, зокрема електронної, а також інформація щодо страхових виплат з інших фондів соціального страхування (наприклад, із Фонду страхування від нещасних випадків на виробництві). А з травня 2017-го в цьому реєстрі з’являться відомості щодо інших соціальних виплат.

Однією з важливих новацій є те, що відтепер реєстр застрахованих осіб інтегровано з іншими базами даних та державними реєстрами. Зокрема, із системою державної прикордонної служби “Аркан”, що важливо для вирішення питань пенсійного забезпечення внутрішньо переміщених осіб. Ця система дозволяє в онлайн-режимі контролювати переміщення громадян через лінію розмежування.

Leave a comment