Перевірка регіональної системи централізованого оповіщення


...Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Шановні громадяни!

Відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 січня 2017 року № 9-р «Про затвердження плану основних заходів цивільного захисту на 2017 рік» та розпорядження голови обласної державної адміністрації від     30 січня 2017 року № 39 «Про план основних заходів цивільного захисту Херсонської області на 2017 рік» в період з 13 по 17 листопада 2017 року в області проводиться комплексна перевірка регіональної системи централізованого оповіщення з доведенням до населення навчальної інформації у сфері цивільного захисту.

Зазначена регіональна система оповіщення призначена для інформування та оповіщення органів влади, формувань цивільного захисту та населення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій.

Необхідно кожному завжди пам’ятати, що повідомлення про загрозу або виникнення небезпечних подій (аварій, катастроф, стихійних лих) здійснюється за допомогою проводового та ефірного радіомовлення (обласне радіо «Таврія), телебачення (канали  УТ-1 , обласний канал «Скіфія») та інших засобів масової інформації.

Перед терміновою інформацією передається сигнал цивільного захисту “УВАГА ВСІМ” – попереджувальний голосовий або звуковий сигнал про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій, який розповсюджується за допомогою уривчастого звучання електросирен, частих гудків підприємств, ударів у дзвони культових споруд, інші металеві предмети, трансляцією в мережі радіомовлення і телебачення спеціальної фонограми.

Звучання попереджувального сигналу “УВАГА ВСІМ” триває не менше 5 хвилини.

Повідомлення про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій озвучуються українською та російською мовами.

Повідомлення включають інформацію про характер та місце виникнення надзвичайної ситуації, зону можливого ураження, порядок дій населення, види захисту тощо.

Тривалість доведення повідомлень, що передаються усіма мережами радіомовлення і телебачення, не менше 5 хвилин та за необхідності повторюються через 10-15 хвилин.

При отриманні інформації про загрозу або виникнення надзвичайних ситуацій зберігайте спокій, не допускайте паніки. Вимкніть домашні електроприлади, газові плити, приготовте документи, речі першої необхідності, сповістіть сусідів про одержану інформацію. Допоможіть хворим та людям похилого віку. Будьте готові до евакуації в безпечні місця.

Тримайте включеними пристрої радіомовлення і телебачення, Інтернет та надалі дійте відповідно до вказівок місцевих органів цивільного захисту.

На час зазначеної перевірки діє відповідний план, згідно якого відбудеться:

13 листопада 2017 року:

– включення стійок централізованого виклику;

– передача   мовної   інформації;

14 листопада 2017 року:

– включення електросирен о 14.00;

– передача навчальної інформації з питань цивільного захисту по телеканалу «Скіфія» з 14.03 до 14.08, по радіо «Таврія» з 14.10 до 14.15.

Leave a comment