Насадження хурми на Херсонщині


...Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Лабораторією фізіології рослин та мікробіології Інституту садівництва НААН було проведено лабораторну оцінку морозостійкості шести сортів хурми, наданих селекціонером Дерев’янко Василем Миколайовичем.

В результаті оцінки встановлено, що рослини хурми мають високу стійкість деревини та генеративних бруньок до низьких температур. Порівняння сортів хурми, персика та абрикосу вказує на достатньо високу морозостійкість рослин хурми, що не поступається рослинам абрикосу та має потенціал стійкості вище, ніж у рослин персика.

Разом з тим, Інститут садівництва НААН вважає можливим широке впровадження сортів хурми Дерев’янко Василя Миколайовича в промислових багаторічних насадженнях. Інститут, в свою чергу, має можливість забезпечити обстеження ґрунтів під насадження хурми на придатність земельних ділянок,           а також розробити проект створення багаторічних насаджень.

З метою впровадження площ насадження хурми на Херсонщині пропонуємо керівникам сільськогосподарських підприємств детально опрацювати дане питання.

Leave a comment