Херсонщина приєдналася до проекту із впровадження інклюзивної освіти


...Print this pageEmail this to someoneShare on FacebookShare on Google+Tweet about this on TwitterShare on LinkedIn

Херсонщина приєдналася до проекту із впровадження інклюзивної освіти

Під час робочої поїздки на Херсонщину перша леді України Марина Порошенко оглянула, як проходить навчальний процес дітей з особливими потребами в Олешківській гімназії. Окрім занять у класах з іншими дітьми, вони мають й додаткові корекційно – розвиваючі заняття. Окрім того, вона оглянула спеціально обладнаний клас, де можуть надавати необхідну допомогу для дітей з особливими потребами, які навчаються в школі і потребують індивідуального підходу.


Тут же Марина Порошенко підписала меморандум про співпрацю з головою Херсонської облдержадміністрації Андрієм Гордєєвим, в якому йдеться, що область долучиться до проекту Благодійного фонду Порошенка «Інклюзивна освіта — рівень свідомості нації».
Цей проект був започаткований Благодійним фондом Порошенка разом з Міністерством освіти і науки України. Сьогодні до проекту із впровадження інклюзивної освіти приєдналася й Херсонська область.


Слід зазначити, що  в області у 2017/18 навчальному році збільшено кількість загальноосвітніх навчальних закладів, де впроваджується інклюзивна освіта, з 50 у минулому році до 69 у 2017 році. Також збільшено кількість класів з інклюзивною формою навчання з 95 у минулому році (148 дітей) до 160 (275 дітей) у поточному році.
Крім того, в області для студентів з обмеженими фізичними можливостями були створені спеціальні групи у вищих навчальних закладах І-ІІ рівнів акредитації, а саме: у Херсонському базовому медичному коледжі навчаються 54 студента з вадами слуху, у Генічеському медичному училищі навчаються 32 студента з вадами зору.


Марина Порошенко презентувала два альбоми, які демонструють два проекти, запропоновані для втілення в життя в усіх регіонах. Це проект відеотеки, де є необхідна техніка і де діти можуть проводити час для навчання, а також для того, щоб знаходити нових друзів та отримувати соціальні навички. І другий проект — ресурсна кімната із сучасним обладнанням (така, нагадаємо, вже є у школі №24). Херсонські освітяни можуть побачити наочно, як впровадити ці інновації в життя.

 

За матеріалами khoda.gov.ua

Leave a comment